Już trzydzieści lat dzieli nas od chwili, gdy powołane zostało Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”, jako nowa i jedyna w swoim rodzaju jednostka organizacyjna, która miała ogniskować uczestników dialogu społecznego i stymulować jego rozwój w Polsce.
Zapobieganie konfliktom społecznym na drodze mediacji, deliberacji, doradztwa eksperckiego, popularyzacja wiedzy o dialogu społecznym, konferencje naukowe i szkolenia, połączone na co dzień ze współpracą z administracją państwową i partnerami społecznymi, zarówno ze strony reprezentacji pracowników jak i pracodawców, współpraca z ośrodkami europejskimi wiedzy o dialogu społecznym – to, w zarysie, stało się w praktyce obszarem działania Centrum przez minione trzydziestolecie.
Jesteśmy coraz częściej gospodarzami spotkań „na szczycie”, gdzie rozstrzygają się najważniejsze sprawy krajowe. Dziś, każdy choć trochę interesujący się sprawami społecznymi wie, po co istnieje i czemu służy nasze Centrum.
Jesteśmy dziś bogatsi w wiedzę i wypracowane z mozołem standardy dialogu społecznego przez bezpośrednich uczestników dialogu, a więc partnerów społecznych oraz stronę rządową, przez lata pracy w ramach Trójstronnej Komisji, a później Rady Dialogu Społecznego.
Składam najszczersze podziękowanie tym, którzy ofiarnie i z wielkimi kompetencjami współtworzyli dialog społeczny w Polsce.
Dziękuję także pracownicom i pracownikom Centrum za ofiarną pracę i pełną gotowość, gdy sytuacja wymagała nagłych decyzji i obecności w dodatkowym czasie.
Najpiękniejszy nawet Jubileusz, to tylko z jednej strony radość i świętowanie, a z drugiej strony wielkie zobowiązanie do zachowywania i przestrzegania najwyższych standardów w ramach pracy Centrum.
Życzę Państwu wszelkiej pomyślności w działalności zawodowej i społecznej, a także wszelakiego dobra w życiu osobistym.