- Kategoria: Publikacje książkowe
Kolejną publikacją przygotowaną przez CPS "Dialog" jest opracowanie traktujące o zamówieniach publicznych. Najważniejszym aktem prawnym, regulującym kwestie zamówień publicznych jest ustawa Prawo zamówień publicznych wraz z aktami wykonawczymi, regulującymi takie kwestie, jak np.: wzory ogłoszeń o zamówieniach, ustalanie średniego kursu złotego, ustalaniu progów czy kwotowych zamówień publicznych. W ubiegłym roku odbyła się także konferencja pt. "Zamówienia publiczne okiem Partnerów Społecznych", która była zorganizowana przez Radę Dialogu Społecznego, w niniejszym opracowaniu będą się mogli Państwo zapoznać ze szczegółowym przebiegiem tego bardzo ciekawego spotkania.
- Kategoria: Publikacje książkowe
Opracowanie to dokonane przez kilku autorów ze środowiska partnerów społecznych nosi w sobie ściśle edukacyjny charakter, mając za cel główny pomóc zrozumieć nowym adeptom dialogu społecznego, wkraczającym ledwie w ten dynamiczny świat wielu trudnych pojęć i zagadnień. Dialog społeczny to punkt styczny często odmiennych interesów, poglądów i zadań, żeby w tym skomplikowanym procesie uczestniczyć aktywnie i twórczo, potrzebne jest podstawowe kompendium wiedzy o genezie, rozwoju i aktualnym stanie dialogu społecznego w Polsce. Książka ta, będąca praktycznym poradnikiem, może wydatnie skrócić dystans do pojęcia istoty dialogu społecznego w praktyce oraz do zrozumienia, z jak młodym i stale rozwijającym się procesem będziecie Państwo mieli do czynienia.
- Kategoria: Publikacje książkowe
- Kategoria: Publikacje książkowe
- Kategoria: Publikacje książkowe
Kolejna publikacja Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” ma oprócz walorów kompetencyjności autorów i solidnej redakcji, wyjątkowy tym razem walor aktualności wobec dokonującej się zmiany jakościowej dialogu społecznego w Polsce. Analizy zawarte w niniejszej publikacji, w swojej różnorodności i odrębności punktów widzenia i ocen, wielowątkowo i trafnie oddają ducha dialogu czasu Trójstronnej Komisji na tle, powstałej ze wspólnej troski i wspólnej pracy, aktualnie utrwalającej się formuły Rady Dialogu Społecznego. Czytelnik będzie mógł z zainteresowaniem cofnąć się w czasie do zjawisk tyle znaczących, co nieco zatartych już w pamięci, jednocześnie zapoznając się z mechanizmami i perspektywami nowej fazy dialogu. Wydając nową książkę, wychodzimy z założenia, że o dialogu nigdy zbyt wiele.
- Kategoria: Publikacje książkowe
Rodzina jako wartość stać się może także elementem tworzenia szerszych, uniwersalnych wartości, jeśli wspólne działania doprowadzą do prawidłowego jej balansu z komponentem pracy. Czy ten balans jest w polskich realiach już widoczny, czy pokonujemy i te trudności stosunkowo łatwo jak kryzys ekonomiczny, czy sprawdza się w Polsce przyjęty unijny model polityki przyjaznej rodzinie, jako najbardziej opiekuńczy ze znanych wzorców? Czy kobiety są w większym czy mniejszym stopniu „ofiarami” braku właściwego balansu? Na te i dziesiątki innych pytań odpowie niniejsza, wspólna publikacja Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” i Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. Stanowi ona z jednej strony kontynuację i poszerzenie diagnozy społecznej, prowadzonej od wielu lat, jak i stworzenie podstawy do pogłębionych, szczegółowych badań w zakresie kompleksu „praca-życie”. Staje się także, ze względu na mnogość bezpośrednio zainteresowanych, tym kompleksem podmiotów, przyczynkiem do wymiany poglądów w środowisku partnerów społecznych.
- Kategoria: Publikacje książkowe
Z radością należy przywitać publikację, jako znaczący głos w sprawie, tym bardziej, że jest ona zbiorowym dziełem samych kobiet z niepodważalnym dorobkiem naukowym - ekspertek z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych pod redakcją prof. Bożeny Balcerzak-Paradowskiej. W opracowaniu próbowano rozpoznać sytuację zawodową i rodzinną kobiet na stanowiskach kierowniczych, uwarunkowania ich awansu zawodowego, możliwości godzenia życia zawodowego z rodzinnym i uzyskać odpowiedz na pytanie, czy i jak fazy życia rodzinnego wpływają na możliwości ich awansu.
- Kategoria: Publikacje książkowe
Książka zawiera zbiór opracowań na temat systemów dialogu wraz z modelami wsparcia eksperckiego funkcjonującymi w wybranych krajach Unii Europejskiej. Jest owocem prac zespołu naukowego, współpracującego z Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” nad zagadnieniami dotyczącymi dialogu społecznego w Polsce i UE. Prezentowane efekty mają postać propozycji nowych rozwiązań w zakresie stworzenia modelu instytucjonalnego wsparcia eksperckiego dla polskich uczestników dialogu społecznego.
Strona 1 z 2
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec